Гари Невил повтори брутална обида срещу Манчестър Юнайтед в груба реакция на трилъра за Ливърпул
The Mirror | 2024-04-08 | 10:35:18

Гари Невил отново нарече Манчестър Юнайтед „странна банда“, след като тяхното представяне в увеселителен парк ги доведе до равенство с Ливърпул.

Червените дяволи изоставаха в началото след неубедително първо полувреме, преди два гола през второто полувреме да ги доведат до изненадваща преднина срещу преследвачите на титлата. Дузпата на Мохамед Салах късно спаси точка за Ливърпул на Олд Трафорд, но Невил остана да се оплаква от представянето на Юнайтед.

Те допуснаха множество положения през първото полувреме, като гостите бяха разочаровани от неспособността им да вкарат играта в леглото. Това позволи на Юнайтед да се върне с рев въпреки представянето си под нивото.

Невил обаче, който яхна емоциите, предложи осъдителна присъда в техния следобед: „От гледна точка на Манчестър Юнайтед, странна група. Толкова ниско представяне през първото полувреме, но мисля, че съм благодарен за равенството в края."

Това е израз, който експертът на Sky Sports е използвал многократно, датиращ от няколко мениджъри и години. Наскоро той го използва, въпреки че те спечелиха с 2-1 в Астън Вила, като Юнайтед беше втори най-добър за дълги периоди, преди в крайна сметка да създаде момент, за да вземе трите точки.

Той каза: „Те не контролират игрите . Те не държат топката по-добре от другите отбори, но те могат да спечелят малко странна група.“

Фразата всъщност датира от 2021 г., когато след нулево равенство с Арсенал, бившият играч се оплака от неспособността им да съберат каквато и да е последователност заедно с отбора, вместо да играят на моменти, което им помага в игрите.

Той каза: „Нарекох ги „странна група“, защото не представят наистина добри резултати в рамките на няколко мача. „Играят 10 минути и след това си отиват за 15 минути и има момент, в който те губят с едно по-малко и след това се връщат – просто е странно.“

Юнайтед, под ръководството на Оле Гунар Солскяер, си спечели репутацията, че губи с 1-0, докато не започна да повишава нивото си Тази тенденция в крайна сметка изчезна, тъй като норвежецът беше отстранен и с Ерик тен Хаг сега начело, екипът не успя да събере поредица от игри, в които се представят постоянно и получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football със специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори, можете да проверите, когато желаете сте любопитни, можете да прочетете нашите